Nawigacja

   Skrzynka podawcza
   Miasto Gdańsk


   Informacje
Realizowane:
Modernizacja ul. Kępnej - etap II
Aktualizacja: 2018-08-14


Zmiany Organizacji Ruchu:
Modernizacja ul. Kępnej - etap II
Aktualizacja: 2018-08-14


Realizowane:
Kontynuacja układania płyt typy jomb w ul. Kutnowskiej i ul. Łęczyckiej ...
Aktualizacja: 2018-08-13


Realizowane:
Modernizacja Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do PKM/ul. Abr...
Aktualizacja: 2018-08-10


Zmiany Organizacji Ruchu:
Modernizacja Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do PKM/ul. Abr...
Aktualizacja: 2018-08-10


Chodniki:
2018 - Program modernizacji chodników w Gdańsku - edycja 2018- lista pod...
Aktualizacja: 2018-08-09


W przygotowaniu:
Nowe wiaty przystankowe na terenie Gminy Miasta Gdańska
Aktualizacja: 2018-08-07


Realizowane:
Zagospodarowanie zespołu parkowo - rekreacyjnego Jar Wilanowska w Gdańsk...
Aktualizacja: 2018-08-06


Modernizacja Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do P...
Realizacja modernizacji Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do PKM/ul. Abrahama (z wyłączeniem lokalnych wykonanych już fragmentów), w ramach zadania pn. Modernizacja nawierzchni dróg na terenie Gdańska".

Zakres zadania obejmuje modernizację ul. Grunwaldzkiej na trzech odcinkach wraz ze zjazdami w obrębie pasa drogowego:

a) Odcinek I - od przejścia dla pieszych w ul. Grunwaldzkiej na wysokości budynku z nr 535 przy ul. Grunwaldzkiej do wysokości budynku nr 480 przy ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej z ul. Derdowskiego;
b) Odcinek II - od wjazdu w ul. Nowa Sudecka do wysokości budynku nr 272 przy ul. Grunwaldzkiej;
c) Odcinek III - Odcinek od wysokości budynku nr 351 przy ul. Grunwaldzkiej do wjazdu do CH Oliwa na wysokości budynku nr 309 przy ul. Grunwaldzkiej.
2) remont kanalizacji deszczowej,
3) wymianę nawierzchni i krawężników zatok autobusowych,
4) budowę i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Grunwaldzkiej
5) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.


Ponadto inwestycja obejmować będzie remont kanalizacji deszczowej, wymianę nawierzchni i krawężników zatok autobusowych oraz budowę i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Prace trwać będą do końca wakacji.Planowany termin realizacji zadania to sierpień 2018 r.


Widok przed realizacją zadania
Aktualizacja, 10.08.2018 r.


Prace przy modernizacji odcinka al. Grunwaldzkiej wkraczają w decydującą fazę. W najbliższym tygodniu planowane są zmiany w organizacji ruchu w kierunku z Sopotu do Gdańska Wrzeszcza.

Przewidujemy, że zamykanie będą kolejne pasy przebudowywanej jezdni - najpierw pas prawy i środkowy, następnie środkowy i lewy. W tym czasie bez zmian utrzymany będzie ruch pieszych i rowerzystów w rejonie placu budowy. Aby skrócić czas prowadzenia robót, prace będą prowadzone także w godzinach nocnych.

Poniżej harmonogram prac:
- Od godziny 6 rano 12.08. (niedziela), do godzin porannych 13.08. (poniedziałek)– planowane jest zawężenie ruchu na odcinku od stacji paliw w okolicy skrzyżowania z ul. Abrahama do marketu budowlanego
- W dniach 15.08 (środa), od godziny 16 do dnia 20.08 (poniedziałek, godziny poranne) – planowane jest zawężenie ruchu na odcinku od skrzyżowania al. Grunwaldzkiej z ul. Opacką do skrzyżowania z ul. Derdowskiego oraz od okolic Olivia Business Centre do Alchemii

W tym czasie na poszczególnych odcinkach odbywać się będzie frezowanie i położone zostaną warstwy wiążące nawierzchni. O kolejny zmianach w organizacji ruchu informować będziemy z wyprzedzeniem. Przepraszamy za utrudnienia i apelujemy o ostrożną jazdę.Aktualizacja 31.07.2018 r.


Wykonawca przystąpił do rozbiórki starych chodników, remontu kanalizacji deszczowej, rozpoczął wymianę nawierzchni i krawężników zatok autobusowych oraz budowę i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.Aktualizacja

Zmiana organizacji ruchu


UWAGA! OD 24 LIPCA DO 4 SIERPNIA PRACE NOCNE W AL. GRUNWALDZKIEJ!


W związku z kontynuacją prac w Al. Grunwaldzkiej i przystąpieniem do robót związanych z modernizacją kanalizacji deszczowej, od 24 lipca do 4 sierpnia, planowane jest wykonywanie prac w godzinach nocnych - od godz. 20 do 6 rano. Roboty będą prowadzone na odcinku od ul. Opackiej do ul. Abrahama, co będzie się wiązało z lokalnym zawężeniami środkowego i lewego pasa jezdni w kierunku Gdańska. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.


Uwaga kierowcy! Zmiany w ruchu na Al. Grunwaldzkiej!W związku z planowanym na 16 lipca rozpoczęciem I etapu prac związanych z modernizacją Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do PKM/ul. Abrahama ok. godziny 5:30 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na wyłączeniu z ruchu prawego pasa jezdni. W tym czasie wykonawca przystąpi do realizacji robót sieciowych i rozbiórkowych. Lewoskręty na wszystkich skrzyżowaniach będą utrzymane tak długo jak będzie to możliwe. Przystanek autobusowy na wysokości Castoramy zostanie przeniesiony o ok. 50 m. w kierunku ul. Bażyńskiego. Natomiast przystanek przy ul. Opackiej zostanie cofnięty o 50 m w kierunku Sopotu. Relacje piesze zostaną zachowane. Taka organizacja ruchu potrwa ok. 2 tygodnie. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Za niedogodności związane z realizacją robót przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
Aktualizacja 09.07.2018 r.


W poniedziałek, 9 lipca podpisano umowę na remont kolejnego fragmentu al. Grunwaldzkiej. Umowę podpisali prezydent Adamowicz, wiceprezessi Firmy Budowlano-Drogowej MTM S.A Ryszard Zaremb i Władysław Grzech oraz Włodzimierz Bartosiewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Tegoroczna realizacja remontu obejmuje ponad 1,9 km al. Grunwaldzkiej wyniesie 10,7 mln zł. Ulica będzie przebudowana na odcinku od ul. Opackiej do stacji PKM przy ul. Abrahama.

   Z fotogalerii
   Unia Europejska
   Nowe ogłoszenia
"Wykonanie dojścia pieszego w rejonie ulic Gośc... 604612-N-2018 z dnia 2018-08-14
Informacja z otwarcia ofert z dnia 2018-08-14
Zagospodarowanie terenu kompleksu sportowego pr... 604139-N-2018 z dnia 2018-08-14
   Prawo
Dziennik Ustaw RP

Dziennik Urzędowy RP Monitor Polski