Nawigacja

   Skrzynka podawcza
   Miasto Gdańsk


   Informacje
Realizowane:
Modernizacja ul. Kępnej - etap II
Aktualizacja: 2018-08-14


Zmiany Organizacji Ruchu:
Modernizacja ul. Kępnej - etap II
Aktualizacja: 2018-08-14


Realizowane:
Kontynuacja układania płyt typy jomb w ul. Kutnowskiej i ul. Łęczyckiej ...
Aktualizacja: 2018-08-13


Realizowane:
Modernizacja Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do PKM/ul. Abr...
Aktualizacja: 2018-08-10


Zmiany Organizacji Ruchu:
Modernizacja Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do PKM/ul. Abr...
Aktualizacja: 2018-08-10


Chodniki:
2018 - Program modernizacji chodników w Gdańsku - edycja 2018- lista pod...
Aktualizacja: 2018-08-09


W przygotowaniu:
Nowe wiaty przystankowe na terenie Gminy Miasta Gdańska
Aktualizacja: 2018-08-07


Realizowane:
Zagospodarowanie zespołu parkowo - rekreacyjnego Jar Wilanowska w Gdańsk...
Aktualizacja: 2018-08-06


Zagospodarowanie zespołu parkowo - rekreacyjnego Jar Wilanowsk...

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca jako Zamawiający w imieniu Gminy Miasta Gdańska przystąpiła do realizacji zadania polegającego na zagospodarowaniu zespołu parkowo - rekreacyjnego Jar Wilanowska w Gdańsku. Przedmiotem realizacji zadania jest wykonanie prac związanych z zagospodarowaniem zespołu parkowo - rekreacyjnego Jar Wilanowska w Gdańsku - etap II. Celem realizacji jest urządzenie przestrzeni i terenów zielonych istniejącego Jaru Wilanowska oraz nadanie mu funkcji rekreacyjno – wypoczynkowej.


Zakres rzeczowy zadania obejmuje:

I. Roboty drogowe

• Roboty rozbiórkowe;
• Wykonanie ścieżek parkowych;
• Wykonanie ciągów pieszych;
• Wykonanie nawierzchni placów;
• Odtworzenie ul. Wilanowskiej.

II.Mała architektura
• Plac zabaw „Lokomotywa”
• Sprawnościowy plac zabaw;
• Linowy plac zabaw;
• Urządzenie zabawowe „Rowerek”
• Plac sąsiedzki nr 1;
• Plac sąsiedzki nr 2;
• Minigolf;
• Stoły do gry w ping-ponga;
• Plac „Tai Chi”
• Skwerek ze stawkiem;
• Wyposażenie parku - budki lęgowe, domki dla owadów, karmniki dla ptaków, ławki parkowe, kosze na śmieci.

III. Roboty inżynieryjne
• Tunel dla pieszych w technologii wykopu otwartego

IV. Sieć wodociągowa
V. Kanalizacja deszczowa

VI. Zieleń

Roboty związane z wykonaniem rewaloryzacji terenów zielonych parku obejmują:
• Wycinka drzew i krzewów;
• Przesadzanie drzew;
• Nasadzenia drzew;
• Nasadzenia krzewów;
• Wykonanie trawników z siewu;
• Wykonanie łąki kwietnej.


VII. Oświetlenie

• Demontaż istniejących słupów oświetleniowych;
• Montaż słupów i opraw oświetleniowych ścieżek i tunelu.

VIII. Monitoring w systemie zaprojektuj wybuduj

• Budowa monitoringu.

Planowany termin zakończenia realizacji to październik 2018 r.


Widok przed rozpoczęciem realizacji

Aktualizacja 06.08.2018 r.

Na terenie budowy trwają prace związane z zasypywaniem tunelu. Stalowa konstrukcja przejścia została już zakryta ziemią, która jest zagęszczana za pomocą walca. W połowie sierpnia planowane jest rozpoczęcie prac polegających na odtworzeniu układu drogowego.

Aktualizacja 19.07.2018 r.

Aktualnie trwa montaż stalowych elementów tunelu.


Aktualizacja 10.07.2018 r.

Postępy przy budowie tunelu pod ulicą Wilanowską obserwował dzisiaj prezydent Adamowicz. A na budowie prace idą pełną parą. Właśnie rozpoczął się montaż tunelu umożliwiającego przejście z jednej strony jaru na drugą. 330 stalowych elementów konstrukcji, ważących po 150 kg każdy, połączonych zostanie 7000 śrub. Montaż tunelu potrwa około 2 tygodni. Ulica Wilanowska będzie przejezdna na początku września. Oprócz tunelu, na terenie jaru powstają także miejsca rekreacji dla dzieci i młodzieży, place sąsiedzkie, chodniki.
Aktualizacja 03.07.2018 r.

Zakończony został wykop pod konstrukcję tunelu. Przygotowywane są prace związane z wykonaniem fundamentu pod tunel. Równocześnie po dwóch stronach Jaru Wilanowska została przygotowana konstrukcja pod trybuny, nawierzchnia pod place zabaw oraz częściowo chodniki.
<

Aktualizacja 25.06.2018 r.

Wykonawca prac firma Eurovia, w połowie czerwca przystąpił do robót związanych z wykonywaniem tunelu dla pieszych. Na placu budowy trwają właśnie roboty związane z wykonywaniem wykopu na potrzeby montażu elementów tunelu. Zakończenie tych prac planowane jest na początku lipca.Aktualizacja 13.06.2018 r.

Od soboty, 16 czerwca, od godz. 5 zamknięta zostanie ul. Wilanowska. Ulica będzie niedostępna dla samochodów i autobusów, rowerzystów i pieszych na odcinku około 150 m (od skrzyżowania z ul. Łańcucką do skrzyżowania z drogą osiedlową, na wysokości budynku przy ul. Wilanowskiej 7).

Objazd wszystkich pojazdów odbywać się będzie przez al. Vaclava Havla. Taka organizacja ruchu planowana jest do końca wakacji. Zamknięcie ulicy wiąże się z przekopem tunelu pod ul. Wilanowską, który ma połączyć dwie części jaru. Tunel będzie liczył 33 metry długości.

Rozpoczynamy decydującą fazę inwestycji. Zamknięcie fragmentu ul. Wilanowskiej w połowie czerwca jest konieczne, aby móc zakończyć prace do końca wakacji. Powstający tunel połączy ze sobą dwie części terenów rekreacyjnych, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo w tej części dzielnicy.


Zmiany w komunikacji autobusowej

W związku z pracami drogowymi od soboty, 16 czerwca, nastąpi zmiana w funkcjonowaniu linii autobusowych 118 i 262. Zmiany na linii nocnej N4 zostaną wprowadzone w nocy z soboty na niedzielę (16/17 czerwca). Do odwołania zawieszono przystanki: Osiedle Jary, Rogalińska, Płocka.

Linia 118:

- w kierunku pętli „Jeleniogórska”: od przystanku „Chełm Cienista” do przystanku „Przemyska” autobusy tej linii pojadą ulicami: Cienistą – Sikorskiego – Armii Krajowej – Havla – Łódzką – i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa przystanków „Sikorskiego” ,„Chałubińskiego”, „Wilanowska” .

- w kierunku Dworca Głównego: od przystanku „Kielecka” do przystanku „Cieszyńskiego” obowiązywać będzie trasa ulicami: Łódzką – Havla – Witosa i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa przystanku „Przemyska”.

Linia 262:

- w obu kierunkach: od zespołu przystanków „Cmentarz Łostowicki” do zespołu przystanków „Świętokrzyska (n/ż)”, „ Łostowice Świętokrzyska” obowiązywać będzie trasa ulicami: Łostowicką – Havla i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa przystanków „Wilanowska” , „Przemyska” , „Płocka” .

N4:

- w kierunku Jelitkowa: objazd ulicami zgodnie z tymczasową organizacją ruchu jak dla linii 118 w kierunku Dworca Głównego.

- w kierunku Rębowa: od przystanku „Cieszyńskiego” do przystanku „Przemyska” obowiązywać będzie trasa ulicami: Witosa - Łostowicką – Havla – Łódzką i dalej po stałej trasie. Obowiązywać będzie obsługa zespołu przystanków „Wilanowska” .

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności w rejonie prowadzenia robót.


Aktualizacja 05.06.2018 r.

Po obu stronach Jaru Wilanowska prowadzone są prace związane z budową kanalizacji deszczowej.
Realizowana jest budowa chodników, plac sąsiedzki w kształcie półkola z miejscami do siedzenia, który będzie przeznaczony min. na miejsce spotkań, itd. Równolegle modernizowane jest dojście do oddanego do użytkowania
"Dog Parku".Aktualizacja 7.05.2018 r.

We wschodniej części Jaru trwają prace ziemne natomiast w zachodniej części trwają prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej.Aktualizacja 27.03.2018 r.


ROZPOCZĘCIE PRAC!

27 marca ruszyły prace związane z zagospodarowaniem zespołu parkowo-rekreacyjnego Jar Wilanowska. Pierwsze prace przygotowawcze będą polegały na wykonaniu wycinki drzew i krzewów po obu stronach Jaru Wilanowska jak również na skarpie przy ul. Wilanowskiej. Na tym etapie robót nie przewiduje się utrudnień w ruchu. W połowie kwietnia, wykonawca przystąpi do prac wodociągowo-kanalizacyjnych po obu stronach Jaru. Decydująca faza inwestycji będzie przypadała na okres od czerwca do sierpnia, kiedy to rozpocznie się budowa tunelu pod ul. Wilanowską. Szczegóły na ten temat przekażemy w późniejszym terminie. Realizacja zadania powinna zakończyć się w październiku br.Aktualizacja 10.10.2017 r.

6 października podpisana została umowa na realizację zadania z firmą Eurovia Polska Sp. z o.o. Wybrany Wykonawca na realizację zadania ma czas do końca października 2018 r.
   Z fotogalerii
   Unia Europejska
   Nowe ogłoszenia
"Wykonanie dojścia pieszego w rejonie ulic Gośc... 604612-N-2018 z dnia 2018-08-14
Informacja z otwarcia ofert z dnia 2018-08-14
Zagospodarowanie terenu kompleksu sportowego pr... 604139-N-2018 z dnia 2018-08-14
   Prawo
Dziennik Ustaw RP

Dziennik Urzędowy RP Monitor Polski